03-6831374
וואטסאפ!
על חשיבות הישיבה הנכונה בכיסאות משרדיים

על חשיבות הישיבה הנכונה בכיסאות משרדייםרוב האנשים יושבים על כיסאות במשך מרבית שעות היום, כך שישיבה הפכה לתנוחה העיקרית של גופנו. כתוצאה מכך, כיסאות משרדיים טובים, המעניקים תמיכה טובה לגופנו, הפכו לפריט הכרחי שחשיבותו מכרעת. מעצבי חברת גבאי רהיטים, המומחים לריהוט משרדי, מסבירים על חשיבות הישיבה הנכונה, מדוע חשוב להקפיד עליה ואיך לעשות זאת נכון.

 

יושבים שעות

כאמור, אנו יושבים במשך רוב שעות היום, ולא רק בעבודה. גם בנסיעה לעבודה, בזמן האוכל, כשאנחנו מארחים או יוצאים לבית קפה ועוד. רבים מתלוננים על היעדר הפעילות הספורטיבית אצל ילדים, אבל גם המבוגרים ממעטים לזוז. כאשר אנו יושבים בצורה לא נכונה, אנו מאלצים את הגוף לעבוד קשה, ולעמוד בלחצים רבים ולא טבעיים. אם מצרפים לזה את רמת הניוון הכללית של שרירינו, הרי שישיבה לא נכונה יוצרת סיכון בריאותי ממשי.

 

לשבת בצורה דינאמית

ישיבה דינאמית היא ישיבה בה משנים את תנוחת הישיבה לעיתים תכופות בין ישיבה זקופה לבין כפיפה לפנים והישענות לאחור. הישיבה הדינאמית מומלצת על ידי מומחי אורתופדיה ורפואה תעסוקתית, בעיקר לאלה היושבים שעות ארוכות על כיסאות משרדיים, או כל כיסא אחר. ישיבה דינאמית יוצרת מאמץ והרפייה לסירוגין של שרירים שונים ושל עמוד השדרה, מונעת לחץ על צד אחד של הגוף, עייפות מוקדמת של השרירים, ועוד.

 

ישיבה נכונה

הכיסאות בהם אנו יושבים את פרקי הזמן הארוכים ביותר הם כסאות משרדיים, כמובן, וחשוב לשבת על כיסא ארגונומי, שמעוצב נכון ומותאם לישיבה הממושכת. בכל מקרה, יש להקפיד על מספר כללים לישיבה נכונה, בכדי להקטין ככל האפשר את העייפות והעומס על השרירים:
* יש לשבת על כל הכיסא ולא על קצהו, כאשר הגב צמוד למשענת והישבן מכסה את שטח הכיסא. מומלץ שהרגליים יונחו בזוית של 90 מעלות לכיסא.  


* משענת הגב צריכה להיות מותאמת לגובה היושב, כך שתהיה תמיכה מלאה לגב התחתון ולמקום ההתקערות שלו. רצוי לדאוג למשענת גב רחבה שתתמוך גם בכתפיים.
* יש לכוון ולהתאים את גובה הכיסא ליושב בו, כך שכפות הרלגיים מונחות במלואן על הרצפה (במקרה שמשטח העבודה גבוה מדי ניתן לשים הדום קטן לרגליים), וזווית המרפקים היא 90-100 מעלות.