03-6831374
וואטסאפ!
מדפים למחסן וסידור נכון של הסחורה בחנות או בעסק

מדפים למחסן וסידור נכון של הסחורה בחנות או בעסקמי שלא ניהל עסק מימיו עלול להתקשות בהבנת הצורך בסידור נכון של המחסן. רק סידור יעיל ונכון של המחסן מאפשר לשמור על זרימה נכונה של המוצרים והוצאה שלהם למכירה לפי סדר הקבלה שלהם (FIFO). מדפים למחסן, אם הם איכותיים ועם הבנייה שלהם מתבצעת בחכמה תוך לקיחה בחשבון של כלל הצרכים של העסק, עשויים לתרום לא מעט לניהול נכון שלו.

מה החשיבות של מדפים לחנויות ולמחסנים בכל עסק הנוהג לייצר או לשווק סחורות? מהו הסידור הנכון של מחסן וכיצד להקל על העובדים ועל בעל העסק כאחד? בשורות הבאות נדבר על הלב של העסק שהוא המחסן. 

מדפים למחסן ואיך לסדר אותו נכון

למעשה, סידור המחסן הוא סוד ההצלחה של העסק. עם זאת, אין הלכה פסוקה באשר לסידור המחסן וכל עסק נוהג על פי אמות מידה אחרות הן בבחירת המדפים למחסן והן בכל הנוגע לסידור שלו. הקווים המנחים לסיור מחסנים, עם זאת, הם משותפים.

הסחורה חייבת להיות מסודרת כך שסחורה שהכניסה והיציאה שלה מהירות יסודרו על גבי המדפים הקרובים ביותר לדלת הכניסה לחנות. מוצרים רבים מסודרים על פי עומיסהם, קיימים מדפים אשר בנויים  לעומסים קלים, בינוניים וכבדים (ראו קטלוג).

כמו כן ככל שהמוצר נמכר פחות, כך הוא ימוקם במדפים פנימיים יותר. בנוסף, כדאי לסדר את המחסן כך שהמוצרים הכבדים יהיו במדפים המצויים בגובה הבטן ואילו המוצרים הקלים ימוקמו במדפים עליונים. ואחרון חביב – מומלץ לסדר את המוצרים לפי משפחות, על מנת שיהיה קל יותר למצוא אותם. 

החשיבות של מדפים לחנויות ולעסקים בכלל

אם בשורות דלעיל דיברנו על סידור המחסן, הרי שכאן נעסוק במדפים לחנויות ולעסקים. כאן, המדפים צריכים למלא, מלבד הפונקציונאליות שלהם גם תכלית עיצובית. מדפים למחסן חייבים להיות חזקים ולהחזיק משקלים גבוהים.

לעומתם מדפים לחנויות ולעסקים חייבים להיות בראש ובראשונה אסתטיים ומזמינים ורק לאחר מכן פונקציונאליים. מדפים לחנויות הם המקום שעליו מונחים המוצרים שיש בכוונת בעלי החנות למכור. כיון שכך, התצוגה חייבת להיות אסתטית והמוצרים חייבים להיות מוצגים באופן בולט שימשוך אליהם את הקונים הפוטנציאליים. רוצים לדעת עוד? מעוניינים להתאים מדפים למחסני העסק או מדפים לתצוגה? צרו קשר כעת והנציגים האיכותיים והמיומנים של רהיטי גבאי יסייעו לכם לבחור את המוצרים הטובים ביותר עבור העסק או המחסן שלכם.